Logo
A A | Dla słabowidzących

Aniela Szumlańska


Pani Aniela Szumlańska – lekarz – pediatra.

Urodziła się w 1937 r. w Trześni w gminie Niwiska, w powiecie kolbuszowskim. Medycynę studiowała na Akademii Medycznej w Krakowie, gdzie w 1962 roku uzyskała dyplom lekarza medycyny. Następnie odbyła roczny staż w Szpitalu
w Tarnowie. Od 1963 do 1976 roku pełniła funkcję kierownika Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Niedomicach, równocześnie pracując też na pół etatu
w Niedomickich Zakładach Celulozy.

W kwietniu 1975 r. uzyskała specjalizację z pediatrii.

W 1975 roku, kiedy otwarto nowy ośrodek zdrowia w Łęgu Tarnowskim, Pani Aniela Szumlańska podjęła tam pracę, gdzie pracowała nieprzerwanie do roku 2017.

Pani doktor całe swoje życie zawodowe związała z Gminą Żabno. Profesjonalizm, poświęcenie, duża wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, zrozumienie jego potrzeb oraz służba mieszkańcom to cechy, które towarzyszą pani doktor. Jest człowiekiem gotowym nieść pomoc o każdej porze dnia, a nawet nocy, o wielkim sercu, pełnym dobroci; lekarzem, któremu kolejne już pokolenie oddaje pod opiekę medyczną życie i zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Warto dodać, że Pani Doktor została odznaczona Orderem Błękitnej Niezapominajki przyznawanym przez Dziecięcą Kapitułę za gorące serce życzliwe dzieciom. To wyraz uznania dla osób, które ofiarnie, z dużym poświęceniem, zaangażowaniem i wielkim sercem działają dla dobra społeczeństwa, w szczególności na rzecz najmłodszych. Wyróżnieni, to osoby gorącego serca i wielkiego ducha, nad wyraz wrażliwe, troskliwe, bez reszty oddane innym, osoby, które dzięki swej postawie stanowią wzór do naśladowania. Order ten Pani Aniela Szumlańska otrzymała w maju 2013 roku.

Gminny Program Rewitalizacji na lata 2023-2030 - KONSULTACJE
Biuletyn Informacji Publicznej
2024 Wybory Samorządowe
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Pomoc dla Ukrainy
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.