Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W minioną sobotę zawodnicy Klubu Sportowego Sportiva i Ścianki La Roca zdobywali trofea w zawodach wspinaczkowych rozgrywanych na ściankach we Wrocławiu i Rzeszowie. Doświadczona zawodniczka Daria Nawój i młodziutki zawodnik Tymon Salwa znakomicie spisali się w rywalizacji w konkurencji wspinaczki bouldering.

Daria Nawój wywalczyła bardzo dobre drugie miejsce spośród stu szesnastu uczestniczek rywalizacji kolejnych kultowych zawodów wspinaczkowych – Rezerwa Mocy 2023, które odbyły się na wrocławskiej ściance Zerwa. Tymon Salwa został drugim wicemistrzem Podkarpacia dzieci i młodzieży zawodów, które zostały rozegrane na rzeszowskiej ściance Peron Baltoro, pokonując ośmiu innych uczestników zmagań.

We Wrocławiu rywalizacja podzielona była na dwie rundy: eliminacje, w których zawodnicy mogli zmierzyć się z czterdziestoma problemami wspinaczkowymi przygotowanymi w różnych formacjach ścianki Zerwa. Spośród tych boulderów, zdobycie dwudziestu najwyżej punktowanych decydowało o awansie do finału; oraz finału, który rozegrany został na trzech problemach wspinaczkowych, w nowatorskiej formule startu w parach, a jak się okazało w przypadku mężczyzn (zdecydowały wyniki ex aequo) w trzy osobowych zespołach.

Do finału ostatecznie awansowało sześć najlepszych kobiet i dziewięciu mężczyzn. W finale każda drużyna miała czas ośmiu minut na pokonanie problemu, zawodnicy mimo startu w zespołach, punkty zdobywali indywidualnie. Daria Nawój po eliminacjach z dorobkiem czterystu dwudziestu punktów plasowała się na szóstej pozycji. W finale poprawiła ten wynik pokonując uzyskując dwa topy i trzy bonusy, plasując się ostatecznie na drugim miejscu podium. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Małgorzata Kurek z KS Skarpa Bytom, trzecie miejsce wywalczyła Olga Kulisz z Gdańska. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Jakub Ziętek z KW Bielsko-Biała przed Maksem Vnukovem z Wrocławia i Szymonem Zalesińskim z KW Wrocław.

Jak przyznała po finale nasza zawodniczka: „Wspinało jej się bardzo dobrze, finały nie były tak trudne jak to bywa na innych zawodach, bouldery mogły być nieco trudniejsze. Na drugim boulderze Daria była blisko topu, gdyby nie patent na jego przejście, który odkryła dość późno, była spora szansa na ukończenie. I to właśnie ten problem zawodniczka uważa za najlepszy z spośród przygotowanych przez konstruktorów dróg przystawek finałowych.” - o czym możemy posłuchać w wypowiedzi Darii na poniższym nagraniu. Start we Wrocławiu kończy udany sezon naszej podopiecznej, przed którą krótka przerwa świąteczna i już w styczniu rusza kolejny cykl zawodów wspinaczkowych.

W zawodach Rezerwa Mocy uczestniczyli również młodzi zawodnicy KS Sportiva, dla których możliwość rywalizacji na takiej liczbie boulderów była świetnym treningiem. Elżbieta Czapla uplasowała się na siedemdziesiątym miejscu, Martyna Wójcik na dziewięćdziesiątym trzecim miejscu. Filip Tutaj zajął dobre osiemdziesiąte piąte miejsce spośród dwustu sześćdziesięciu dwóch mężczyzn.

 

Równolegle do zawodów we Wrocławiu, na ściance Peron Baltoro w Rzeszowie rywalizowali najmłodsi wspinacze zmagając się z grawitacją w zawodach dla dzieci i młodzieży w konkurencji bouldering. Rewelacyjnie zaprezentował się Tymon Salwa z KS Sportiva/La Roca, który w kategorii dzieci młodszych wywalczył brązowy medal. Warto podkreślić, że to były dopiero trzecie zawody w karierze tego utalentowanego zawodnika. W zmaganiach chłopców w kategorii Tymona wystartowało jedenastu uczestników.

Więcej zdjęć:

https://laroca.pl/news/daria-nawoj-i-tymon-salwa-na-podium-zawodow-wspinaczkowych

 

Liczba odsłon: 212
Autor: Arkadiusz Kamiński
« powrót
Archiwum:
Gminny Program Rewitalizacji na lata 2023-2030 - KONSULTACJE
Biuletyn Informacji Publicznej
2024 Wybory Samorządowe
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Pomoc dla Ukrainy
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.