Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W ramach gminnych obchodów 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego w Niedomicach odkryto kolejną kartę historii „małej Ojczyzny”. W tamtejszej Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie promujące najnowszą publikację pochodzącego z Niedomic ks. Łukasza Bochenka „Powstańcy styczniowi z Niedomic” . Jak się okazało historia ma wciąż dużo do powiedzenia, promowana książka ukazuje wkład ziemi niedomickiej w ogólnonarodową walkę o niepodległość. W czasie spotkania autor przybliżył odbiorcom postaci niezwykłe – mieszkańców Niedomic, którzy walczyli w powstaniu styczniowym, ponosząc ofiarę krwi i życia, braci Szameitów – Mieczysława, Dobiesława i Władysława oraz Wilhelma Habichta.
Wydarzeniu towarzyszył recital w wykonaniu szkolno-parafialnego zespołu „Ewenement”, który działa pod kierunkiem ks. Sławomira Lecha oraz okolicznościowa wystawa. W spotkaniu udział wzięli bardzo licznie mieszkańcy Niedomic, a także zaproszeni goście, m.in. burmistrz Żabna Marta Herduś, starosta tarnowski Roman Łucarz, ks. Krzysztof Kamieński – dyrektor Archiwum Diecezjalnego w Tarnowie, ks. Andrzej Jasnos – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie Sławomir Kurzydym wraz z radnymi.
Organizatorami tego wyjątkowego wieczoru byli: Burmistrz Żabna, ks. Łukasz Bochenek – autor, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach oraz Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie.

Liczba odsłon: 743
Autor:
« powrót
Archiwum:
Gminny Program Rewitalizacji na lata 2023-2030 - KONSULTACJE
Biuletyn Informacji Publicznej
2024 Wybory Samorządowe
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Pomoc dla Ukrainy
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.