Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Jesteśmy u progu 𝟏𝟔𝟎 𝐫𝐨𝐜𝐳𝐧𝐢𝐜𝐲 𝐰𝐲𝐛𝐮𝐜𝐡𝐮 𝐏𝐨𝐰𝐬𝐭𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐒𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐢𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨, dlatego też zapraszamy do obejrzenia filmu o najważniejszych i najciekawszych aspektach tego zrywu narodowego, przygotowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.

 


Gmina Żabno włącza się w obchody rocznicowe, planując organizację wystawy, konkursu, pokazów grupy rekonstrukcyjnej, czy też promocji postaci związanych z Powstaniem Styczniowym, a których korzenie i losy związane były z terenem gminy. Wydarzenia odbywać się będą na terenie całej gminy w ciągu najbliższych miesięcy.

Pragniemy również zaprosić na 𝐢𝐧𝐚𝐮𝐠𝐮𝐫𝐚𝐜𝐣𝐞̨ Obchodów Powstania Styczniowego w gminie Żabno, które rozpoczną się 𝐦𝐬𝐳𝐚̨ 𝐬́𝐰𝐢𝐞̨𝐭𝐚̨ 𝐰 𝐒𝐚𝐧𝐤𝐭𝐮𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦 𝐌𝐚𝐭𝐤𝐢 𝐁𝐨𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐙𝐰𝐲𝐜𝐢𝐞̨𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐰 𝐎𝐝𝐩𝐨𝐫𝐲𝐬𝐳𝐨𝐰𝐢𝐞 𝐨 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟎:𝟎𝟎 𝐰 𝐧𝐚𝐣𝐛𝐥𝐢𝐳̇𝐬𝐳𝐚̨ 𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐞̨ 𝟐𝟐 𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐢𝐚.

Masza święta odprawiona zostanie w intencji walczących, rannych i poległych w bitwach powstania., za tych, którzy mimo przegranej walki zbrojnej nie spoczęli w dążeniach i z determinacją podejmowali działania rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności.

 

Liczba odsłon: 502
Autor:
« powrót
Archiwum:
Gminny Program Rewitalizacji na lata 2023-2030 - KONSULTACJE
Biuletyn Informacji Publicznej
2024 Wybory Samorządowe
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Pomoc dla Ukrainy
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.