Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W obecności Wicewojewody Małopolski Ryszarda Pagacza podpisana została dziś umowa na realizację zadania mającego doprowadzić do poszerzenia możliwości opieki samorządu Żabna nad najmłodszymi dziećmi. Za 3,8 mln złotych zostanie wybudowany żłobek, w którym miejsce znajdzie czterdzieścioro dzieci.

Kilka lat temu zdiagnozowano potrzebę otwarcia kolejnego miejsca dla najmłodszych w miejscowościach najbardziej wysuniętych na południe gminy. Początkowo problem miała rozwiązać koncepcja rozbudowy Szkoły w Bobrownikach Wielkich i otwarcie przy niej oddziałów przedszkolnych. Lepszym rozwiązaniem stała się jednak modernizacja hali sportowej dawnego gimnazjum w Łęgu Tarnowskim. Pozwoliła ona zachować część sportową miejsca, ale przede wszystkim stworzyć nowe, komfortowe przedszkole wraz z przyległym do niego placem zabaw.

Miejsce okazało się bardzo trafne i rozwojowe, bo tuż przy nim szybko zaplanowano dobudowanie części dla najmłodszych mieszkańców tej części gminy.

Budowa żłobka w Łęgu Tarnowskim rozpocznie się już w najbliższych dniach. Gmina wykonała już wszystkie niezbędne procedury związane z przygotowaniem inwestycji, a także wyłonieniem firmy budującej. Zapewnione zostało również finansowanie ze środków pozabudżetowych. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych zapewnił wsparcie w postaci 3,7 mln złotych, natomiast z programu „Maluch +” kasę gminy wsparto kwotą 1,2 mln. Oba dofinansowania zadecydowały o szybkim umożliwieniu powstania obiektu. „Nadwyżka”, która powstała na skutek korzystnego wyłonienia wykonawcy, pozwoli gminie wykorzystać pozostałe pieniądze z dofinansowania na kolejny inwestycyjny cel w gminie.

W Łęgu Tarnowskim stworzonych zostanie 40 miejsc w żłobku, które powinny funkcjonować już w styczniu 2022 roku. Nadmienić należy, że również w Żabnie zaplanowano przebudowę części przedszkolnej, która umożliwi przyjęcie kolejnego oddziału żłobkowego. Łącznie w Łęgu Tarnowskim i Żabnie ma być do dyspozycji rodziców 72 miejsca i według diagnozy liczba ta powinna sprostać zapotrzebowaniu zgłaszanemu przez rodziców.

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odsłon: 1307
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Gminny Program Rewitalizacji na lata 2023-2030 - KONSULTACJE
Biuletyn Informacji Publicznej
2024 Wybory Samorządowe
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Pomoc dla Ukrainy
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.