Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Maria Witkowska została doceniona przez żabnieński samorząd tytułem Honorowego Obywatela Gminy Żabno. To dopiero trzecia osoba, która w powojennej historii gminy, otrzymała ten tytuł na mocy uchwały Rady Miasta.


Końcem 2013 roku Rada Miejska w Żabnie jednogłośnie przyjęła wniosek nadający tytuł Honorowego Obywatela Gminy Żabno Marii Witkowskiej, osobie, która znana jest nie tylko wszystkim mieszkańcom gminy, ale regionu. Jest rozpoznawalna przede wszystkim dzięki swojej działalności społeczno- kulturalnej, którą prowadzi od długich lat na szeroka skalę. Jest współtwórcą prężnie działającej sceny teatralnej w Niecieczy, zespołu folklorystycznego, czy też kapeli muzycznej. Znana jest również z prowadzonej przez siebie działalności charytatywnej. Wielu o niej mówi, że to „człowiek instytucja”, zawsze otwarta, pogodna.
W niedzielne popołudnie Gminne Centrum Kultury gościło tak wiele osób, że część z nich musiała skorzystać z możliwości obejrzenia transmisji wydarzeń z sali widowiskowej na ekranie w galerii, który został specjalnie na tą okazję rozstawiony.
Po odczytaniu uchwały przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żabnie Krzysztofa Wójcika, burmistrz Żabna Stanisław Kusior przedstawił laudację, w której wymienione zostały wszystkie zasługi pani Marii Witkowskiej. Na sali wyemitowana została prezentacja multimedialna przybliżająca jej postać, a w późniejszej odsłonie spotkania na scenie wystąpili chórzyści Vox Animae, teatr z Niecieczy, kapela, a także zespół folklorystyczny i uczniowie ze szkoły w Niecieczy.

 

 
Liczba odsłon: 3890
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Gminny Program Rewitalizacji na lata 2023-2030 - KONSULTACJE
Biuletyn Informacji Publicznej
2024 Wybory Samorządowe
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Pomoc dla Ukrainy
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.